otthon
otthon
Cikk Szöveg… Nagyítás... Vetítés... Duma... Halandzsa… Ugye tudnánk folytatni a sort! Milyen meglepően sok szót használunk a verbális szemétre! Szinte észre sem vesszük, ha már nem is figyelünk igazán arra, ami körülöttünk szól. Sokkal inkább elfoglalnak bennünket saját gondolataink, meg az, hogy kitaláljuk, vajon mit is akar az a másik ezekkel a szavakkal elérni...
Cikk Isten kegyelméől elérkezett, hogy mehetünk gyülekezetbe. De vajon megyünk-e vagy annyira megszoktuk az otthonlétet, hogy már jó úgy is?
Cikk Itt a nyár, a pihenés, a feltöltődés, a nyaralás ideje. Bár ez a nyár sok tekintetben más, mint a többi (például sok év óta először nincs Szünidei Bibliatábor), attól még pihenésre és kikapcsolódásra szükségünk van.
Cikk A Biblia ősi lapjait olvasgatva időnként egészen modern fogalmakkal találkozhatunk. Ha nem is a konkrét szavakkal vagy kifejezésekkel, de azoknak egy-egy kitűnő illusztrációjával – már amennyiben alaposan végiggondoljuk a leírást.
Cikk Akkor is nehéz idők voltak. Az erős falak a normális életet alapfelvételei voltak. Rablók, fosztogatók, „honfoglalók”, vadállatok számára a bekerítetlen város szabad prédát jelentett. Ezen kívül a falak a határokat, az identitást, az önrendelkezést, a szabadságot jelképezték.
Cikk „Hát, drágám, te legalább megélhetted, milyen az, amikor valaki szeret.” - csendben, fáradt mosollyal hallgattad, ahogy tovább fejtegette, hogy másoknak mennyivel rosszabb, és bár akkor is tudtad, hogy igaza volt...
Könyv 1939-et írunk, a német csapatok éppen Lengyelország lerohanására készülnek. Hitlernek nagy tervei vannak... Egy kis istenhívõ család Frankfurtban a szokásos napját töltötte el a gyülekezetben, a legnagyobb nyugalommal lépnek be otthonukba, ám a levelek között már ott lapul egy behívóparancs, amely véglegesen meghatározza a Hasel család életét...
Könyv Egy magyar lány tapasztalatai az 1999-es koszovói válság idején Albániában. A kényelmes, meleg otthonhoz szokott világunkban szinte hihetetlen körülmények, élmények részesévé tesz bennünket azzal a céllal, hogy észrevegyük, nem csak olyan a világ, mint amilyennek mi ismerjük. Közvetlen környezetünkben is emberek milliói szenvednek és élnek mindennapi létbizonyságban, számítva olyan emberek segítségére, akik életüket is készek feláldozni, hogy enyhülést nyújtsanak.
Könyv A „Boldog otthon” Ellen G. White, szülõknek írt értékes tanácsait tartalmazza. A családi élet minden mozzanatát érintve ad választ a kérdések sokaságára, amelyek manapság oly sok gondot okoznak a gondterhelt és gyakran aggódó édesanyáknak és édesapáknak. A világ történelmében még soha nem volt e könyvre sürgetõbben szükség, mint éppen most. A szülõk és gyermekek nem várták jobban az õket aggasztó dolgokra a helyes választ. Az otthonok sem voltak oly veszélyben, mint ma. Mindnyájan tudjuk, hogy a társadalom gyengeségei pusztán az egyes otthonokban tapasztalható viszonyok visszatükrözõdései. Az a tény is ismert, hogy a családokban végbemenõ pozitív változás, a megváltozott társadalomban tükrözõdik vissza. A „Boldog otthon” e változás reményében készült. A könyvet az Ellen G. White Kiadványok Hivatala készítette elõ kiadásra. E munka összeállításakor az írónõ hét évtizeden át írt könyveibõl, illetve az egyházi lapoknak írt cikkeibõl készültek válogatott szemelvények.
Könyv A természetes vérnyomás-beállítás és a gyógyszermentes életmód teljes programja. A magas vérnyomás gyakori, ám annál rejtélyesebb probléma férfiak és nõk, idõsek és fiatalabbak körében egyaránt. Ha magas a vérnyomásunk, általában azt a javaslatot kapjuk, hogy szedjünk ellene gyógyszereket, szorítsuk korlátok közé a fizikai aktivitásunkat, és tanuljunk meg együtt élni ezzel a betegséggel. Vajon csakugyan elegendõ az orvosságokra hagyatkoznunk a magasvérnyomás-betegség esetében?