Manapság egyre több gyerek él rossz szociális körülmények között. Brit és amerikai szakemberek azt vizsgálták, hogy a gyerekkori rossz körülmények milyen kihatással lehetnek a felnőttkori egészségi állapotra.
A vizsgálatban több mint 1000 embert követtek végig születésüktől egészen 26 éves korukig. Kimutatták, hogy a rossz körülmények között felnövő gyerekekből nagyobb eséllyel lesznek beteg fiatal felnőttek, akik elsősorban túlsúllyal, magas vérnyomással, magas koleszterinszinttel és csökkent vércukorszint-szabályzó képességgel rendelkeznek, amely később a cukorbetegség kialakulásához vezet. Mindezek a betegségek és tünetek függetlenek voltak az értelmi képességtől vagy az egyéb életmódbeli hiányosságoktól, mint dohányzás, alkoholfogyasztás, rossz higiéniás körülmények. Ez azt jelenti, hogy az életmódjuktól függetlenül a fent említett betegségek nagyobb kockázattal veszélyeztetik őket, mint a normális körülmények között felnövő társaikat. Ez a felmérés is felhívja arra a figyelmet, hogy mindent meg kell tenni a gyerekek egészséges szociális fejlődése érdekében, hogy nagyobb eséllyel induljanak az egészség megőrzésért folytatott harcban.
2017. Február 19.
Az alkoholfogyasztás egyre nagyobb problémát jelent a társadalomban, nem véletlen, hogy az Európai Unióban is felmerült annak a lehetősége, hogy a cigarettás dobozokhoz hasonlóan...