A mai ember ritkán találkozik az agyaggal. Legfeljebb bosszankodik, ha nehezen jön le a cipőjéről, vagy ha agyagos, gyengén termő a kertje. A bibliai korban sokkal ismertebb és használatosabb volt ez az egyszerű anyag. Használták íráshoz, úgy, hogy az agyagtábla volt a „papír”. Falakat is építettek agyag, illetve vályogtéglákból. Az emberek vályogviskókban laktak. Az agyagműves eszközeit agyagból készítette, amik kezdetben nagyon egyszerűek voltak, de a korong feltalálása után (kb. Kr. e. 2000) az edények egyre mutatósabbak és szabályosabbak lettek.
Isten a földből alkotta meg az embert. A Nabukodonozor által látott szobor lábfejei is részben agyagból voltak. A Biblia többször hasonlítja Isten munkáját az ember jellemének formálásában a fazekas munkájához. A keresztény ember a reményét cserépedényben hordozza (2Kor 4:7), mondja Pál. Ezzel testünket törékeny cseréphez hasonlítja. A fazekas mesterség az egyik legősibb mesterség, ami úgy néz ki, hogy Jézus eljöveteléig fenn fog állni.
Ha legközelebb kezedbe akad egy darab agyag, vagy cserép, hallgasd meg, hogy mit mond neked Istenről.
2019. Január 18.
Jézus Krisztus földi életéről az egyik legsokatmondóbb összefoglalás így hangzik: "...amint felkente őt az Isten Szent Lélekkel és hatalommal, aki széjjeljárt jót tévén és meggyógyítván mindeneket, a